NIE!Bezpieczeństwo - zygzak na asfalcie!!! MASAKRA - samowola budowlana

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej drogi ... to z tym nasza Gmina miała trochę problemów ... tj. dwa razy Gmina nie dostała w poprzednich latach dofinansowania, ponieważ wniosek o dofinansowanie zdobył za mało punków (czyli poprostu był słabo przygotowany) ... właśnie za bezpieczeństwo! W związku z tym, aby zdobyć więcej punktów... po najniższej linii oporu! ... Gmina zafundowała nam kilkadziesiąt znaków drogowych na odcinku 2.5 km (podobno dziewięćdziesiąt parę ... w wolnej chwili też policzę i zrobię fotki, bo to osobliwe zjawisko) oraz przejścia dla pieszych (z rowu do rowu). Szkoda, że nie pomyślano o chodniku .... to byłoby realne bezpieczeństwo! Ale po co sobie robić dodatkowej roboty z chodzeniem po ludziach ... proszeniem się, aby ludzie oddali paski ziemi przy drodze? Tu należy poinformować nie znających tematu, że Gmina ani razu od 2001 roku nie raczyła tego załatwić. Ani razu nie zorganizowano spoktania z mieszkańcami i nie próbowano chociaż przejąć gruntów na poszerzenie drogi, aby w ramach bieżącej inwestycji wybudować chodnik!!! 13 lat to za mało na perfekcyjne przygotowanie projektu!!! Przecież ludzie, gdyby wiedzieli, że w zamian za oddanie pasków na poszerzenie drogi, będą mieli elegancki chodnik, oddaliby za darmo!!! (a na pewno prawdopodobieństwo byłoby dużo większe). Oczywiście w tej sprawie przeszedłem po wsi w jeden weekend (zaraz po pierwszym spotkaniu w Starostwie) i wstępnie spytałem wszystkich mieszkających przy drodze czy byłaby wola oddania - nie było sprzeciwów, mówili: "Gdyby ktoś powiedział, że będzie chodnik to byśmy oddali, ale nikt nie pytał!!!" Ten wątek też możnaby rozwijać dokładniej ale szkoda czasu... 

Ale wracając do bezpieczeństwa... poniżej wycinek projektu i zygzak, który wg projektu powinien być na 17 metrach długości, a wg mnie jest na max. 4-5 metrach... nie mam pojęcia jak oni to liczą. Może moja chińska miarka coś przekłamuje ...

To, że wymiary się nie zgadzają nie jest ważne ... Najgorsze jest to, że przy tak gwałtownym łuku istnieje duże niebezpieczeństwo wypadku!!! Jadąc od strony Grodziska na wysokości tego łuku intuicyjnie wjeżdża się na przeciwległy pas drogi!!! MASAKRA!!! ... proszę się przejechać i samemu sprawdzić!!! 

A dlaczego wybudowano ten zygzak? Szkoda gadać ...

Jakby Gmina chciała to na 100000000000% tego zygzaka by nie było!!! Ale po co z ludźmi rozmawiać? ... jak można pierdyknąć zygzaczek :) 

A tak na poważnie o tym bezpieczeństwie to wg mnie ze starą drogą było lepiej... ludzie przynajmniej wolno jeździli, bo była dziura na dziurze i by zawieszenie urwali, a teraz ... jak ktoś jedzie poniżej 100km/h to jest cud ... i jak tu ludziom dogodzić?

Czytaj również: 
Zagadka musulskiego zygzaka
MIAŻDŻĄCA OPINIA AUDYTORA RUCHU DROGOWEGO ODNOŚNIE BEZPIECZEŃSTWA...