23.03.2015 Posiedzenie Komisji Rady Gminy

Materiał zawiera tylko część posiedzenia poświęconego nieprawidłówościom przy budowie drogi gminnej w Musułach.

W efekcie pracy KRG powstał dokument, opinia - nie podejmująca żadnego rozwiązania sprawy. Temat będzie jeszcze poruszany po oficjalnym stanowisku PINB w Grodzisku Mazowieckim i po wyniku kontroli u Wojewody Mazowieckiego. Oryginalny tekst opinii niebawem ...

Najważniejsze podsumowanie spotkania: Urząd Gminy po wielu naciskach przyznał, że inwestycja została wybudowana na zasadzie samowili budowlanej (minuta nagrania ~15:50). Samowoli nie dopuścił się zwykły Kowalski tylko Organ Państwowy... i trzeba podkreślić, że nie jest to najważniejsze .. najważniejsze jest to, jak powiedziała na podsumowaniu dyskusji Pani Radna (minuta nagrania ~37:30) ... że bezsprzeczne jest, że inwestycja ma błędy i powinna być poprawiona... padła też deklaracja, że Gmina podejmie się naprawy. Istotne jest również, że czytane stanowisko/opinia Komisji Rady Gminy nie było znane Radnym i Radni pierwszy raz słyszeli czytany tekst! (minuta nagrania ~3:00) ... po sprzeciwie, Radny wytłumaczył, że to jest propozycja opinii.

Do personalnych docinek nie będę się ustosunkowywał, ponieważ jest to niepoważne i nieprawdziwe ... łącznie z "najaraniem się" ... poprostu nieraz posty na FB trzeba czytać ze zrozumieniem :)